UMÓW SIĘ JUŻ DZIŚ 792 851 857


KURS GROOMERSKI

Wszystkich marzących o pracy z psami, zapraszamy do udziału w kursach, które organizujemy w naszym salonie groomerskim Wyspa Psa w Poznaniu:
  • Kurs przygotowujący do pracy w zawodzie samodzielnego groomera
  • Kurs przygotowujący do pracy jako pomoc groomera

Jesteśmy salonem z dziesięcioletnim stażem i rzeszą zadowolonych Klientów.
Z dumą patrzymy również na naszych kursantów, którzy po odbyciu u nas kursu pielęgnacji psów otwierają swoje salony groomerskie i świetnie sobie radzą.
Nasz kurs wprowadzi Cię do świata psiego fryzjerstwa. Po jego ukończeniu będziesz przygotowana/y do prowadzenia własnego biznesu lub pracy w salonach groomerskich w Polsce i za granicą.

W naszym salonie nauka zawodu groomera odbywa się w kameralnych warunkach- jednocześnie w grupie znajduje się tylko dwóch kursantów.
Dzięki temu, kursant jest w stanie uczyć się w sposób jak najbardziej efektywny. Uwzględniamy przy tym tempo nauki oraz wymagania konkretnego kursanta.

Organizujemy również kursy groomerskie w języku ukraińskim.

Podczas kursu cała nasza uwaga jest skierowana na jedną osobę, dzięki czemu kursant jest w stanie uczyć się w sposób jak najbardziej efektywny. Uwzględniamy przy tym tempo nauki oraz wymagania konkretnego kursanta.

Podczas naszych kursów przede wszystkim kładziemy nacisk na praktykę, którą popieramy wiedzą teoretyczną. Skupiając się na praktycznej stronie nauki zawodu groomera, przekazujemy Ci wiedzę, której nie znajdziesz w książkach czy internecie.
Krok po kroku nauczymy Cię technik kolejnych cięć, tak by każdy fragment psiej fryzurki prezentował się perfekcyjnie.
Warunki, jakie musisz spełniać, by osiągnąć sukces w tym zawodzie, to podstawowe umiejętności manualne, cierpliwość i najważniejsze – miłość do psów.

Nauka zawodu groomera składa się z następujących elementów:

- Nauka podstawowych umiejętności, takich jak: czesanie, wyczesywanie kołtunów, obcinanie pazurów, oczyszczanie uszu, higiena zębów, kąpiele wraz z odpowiednim doborem szamponu do rodzaju sierści, suszenie, podstawy pracy maszynką i nożyczkami.

- Strzyżenie, modelowanie: dobieranie fryzury do konkretnej rasy i budowy ciała, dopasowanie kosmetyków, pielęgnacja kotów.

- Narzędzioznastwo, wyposażenie salonu groomerskiego, zasady BHP, behawioryzm, radzenie sobie z psami agresywnymi, minimalizowanie stresu u psów podczas wizyty w salonie.

- Prowadzenie salonu, radzenie sobie z trudnymi Klientami, organizacja salonu, reklama, wizerunek firmy w social mediach.

Nasi kursanci uczą się nauki zawodu tylko na żywych, dobranych przez nas pieskach, które każdego dnia zapewniamy naszym kursantom. Nie uznajemy nauki na tzw. modeldogach czyli tekstylnych psach.
Kurs zakończony jest egzaminem praktycznym, który polega na samodzielnej kompleksowej pielęgnacji psa. Po egzaminie kursant otrzymuje Dyplom oraz Certyfikat, który pozwala na posługiwanie się tytułem groomera i otwarcie własnego salonu.

Kurs przygotowujący do pracy jako pomoc groomera składa się z następujących elementów:
- Nauka podstawowych umiejętności, takich jak: czesanie, wyczesywanie kołtunów, obcinanie pazurów, oczyszczanie uszu, higiena zębów, kąpiele wraz z odpowiednim doborem szamponu do rodzaju sierści, suszenie, podstawy pracy maszynką i nożyczkami.
- Narzędzioznastwo, wyposażenie salonu groomerskiego, zasady BHP, behawioryzm, radzenie sobie z psami agresywnymi, minimalizowanie stresu u psów podczas wizyty w salonie.
- Prowadzenie salonu, radzenie sobie z trudnymi Klientami, wizerunek firmy w social mediach.

Każdy kursant otrzymuje od nas skrypt z niezbędnymi informacjami, schematami i wskazówkami.

Nasi kursanci po odbyciu kursu zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie i radę. Cały czas jesteśmy w kontakcie z kursantami i chętnie pomagamy w przypadku wątpliwości.


Kursy groomerskie dostępne są w trzech wariantach.

Kurs jednotygodniowy - przygotowuje kursanta do pracy jako pomoc groomera
Obejmuje około 40 godzin nauki zawodu i trwa od poniedziałku do piątku, a zajęcia odbywają się od godziny 9/10:00 do 18/18:30. Po ukończeniu tego kursu można kontynuować naukę na kursie przygotowującym do pracy w zawodzie groomera.
Koszt: 1500 zł.
Kurs dwutygodniowy
obejmuje około 80 godzin nauki zawodu i trwa
od poniedziałku do piątku, a zajęcia odbywają się
od godziny 9/10:00 do 17/18:00.
Koszt kursu: 4500zł.

Kurs trzytygodniowy
obejmuje około 120 godzin nauki zawodu i trwa
od poniedziałku do piątku, a zajęcia odbywają się
od godziny 9/10:00 do 17/18:00.
Koszt: 5500 zł.
Kurs czterotygodniowy
obejmuje około 160 godzin nauki zawodu i trwa
od poniedziałku do piątku, a zającia ddbywają się
od godziny 9/10:00 do 17/18:00.
Koszt: 6500 zł.

W cenie zawarte są zajęcia teoretyczne, zajęcia praktyczne, skrypt oraz zapewnione psy, na których kursant uczy się zawodu.

Osoby zarejestrowane jako bezrobotne mogą ubiegać się o finansowanie kursu przez Urząd Pracy, ponieważ wySPA PSA jest zarejestrowaną jednostką szkoleniową – numer w rejestrze UP 2.30/00105/2013.
W celu zapisania się na kurs należy przesłać zgłoszenie na adres:
wyspapsa@op.pl

Do zgłoszenia należy dołączyć krótką informację o sobie wraz z numerem telefonu. Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z rezerwacją terminu – ostateczna rezerwacja następuje po potwierdzeniu dostępności terminu i wpłacie zaliczki w wysokości 1000 zł na numer konta:

mBank 71 1140 2004 0000 3202 6132 1643
( Jest to kwota bezzwrotna w przypadku rezygnacji. )