FAQ

1.Czy mogę być przy psie podczas usługi?

W naszym salonie nie ma możliwości, by towarzyszyć psu lub kotu podczas pielęgnacji. Posiadamy poczekalnię, w której można spędzić czas, czekając na czworonoga. W naszym salonie nie mamy nic do ukrycia. Dowodem na to jest funkcjonujący monitoring.
Z behawioralnego punktu widzenia to my, groomerki musimy nawiązać relację z psem, wypracować zaufanie, a jest to bardzo trudne, gdy opiekun psa jest obok. Pies w jego obecności może się bardziej kręcić, szukać w jego ramionach „ratunku”, zamiast współpracować.
Operujemy ostrymi narzędziami, które w przypadku gwałtownego ruchu psa mogą go skaleczyć. Możemy skaleczyć się i my. W czasie wizyty musi panować spokój. Są psy, które w obecności opiekuna mogą czuć się pewniej i w związku z tym będą przejawiać zachowania agresywne.

2.Czy mogę wykąpać psa w domu i przyjść tylko na strzyżenie?

W naszym salonie wykonujemy tylko pełne usługi wraz z kąpielą. Jest to bardzo ważna część pielęgnacji Twojego psa i od kąpieli zależy efekt końcowy fryzurki. W czasie kąpieli przygotowujemy szatę odpowiednio dobranymi kosmetykami.
Ważnym etapem jest też suszenie sierści. Podczas tej czynności prostujemy włos, by późniejsze strzyżenie było perfekcyjne.

3.Co to jest trymowanie?

Trymowanie to zabieg, który przeprowadza się u psów szorstkowłosych, takich jak np. jack russell terrier, jamnik szorstkowłosy, border terrier, west highland white terrier. Polega on na usunięciu martwej okrywy włosowej.
Regularne trymowanie sprawi, że uzyskamy odpowiednie warstwy sierści, która będzie chroniła psa przed warunkami atmosferycznymi. Trymowanie powinno być wykonywane co 8-10 tygodni. Rzadsze wizyty mogę przyczynić się do przerastania okrywy włosowej.

4.Szczeniak – kiedy przyprowadzić na pierwszą wizytę

W naszym salonie organizujemy darmowe wizyty zapoznawcze dla szczeniąt do 6 miesięcy. Jest to wspaniała inwestycja w późniejszą bezstresową pielęgnację.
Taka wizyta zapoznawcza polega na przyzwyczajeniu szczeniaka do salonu, groomerek, nowych zapachów i odgłosów panujących w salonie groomerskim. Nie wykonujemy wówczas żadnych zabiegów. To ma być przyjemny czas w nowym miejscu. Dopiero podczas kolejnej wizyty dokonujemy drobnych korekt przy oczkach, wokół łapek, pod ogonem i obcinamy pazurki, czyścimy uszy.

Podczas wizyty zapoznawczej szczeniak dostaje dużo pysznych nagród, by zbudować pozytywne skojarzenie z salonem. Dlatego zawsze prosimy opiekunów, by przynieśli ze sobą smakołyki.

Na wizytę zapoznawczą zapraszamy pieski po szczepieniach.

5.Czy poradzicie sobie z dużym psem?

Naszymi klientami są również duże psy. Salon jest do tego przystosowany. Posiadamy duże stoły groomerskie wraz z elektrycznymi podnośnikami, które są w stanie podnieść i opuścić ciężar nawet do 100 kg.
Nasza wanna również jest przystosowana do psów o dużych gabarytach.
Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu pielęgnacja dużych psów jest bezpieczna i sprawna.

6.Jak często kąpać psa?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Psy długowłose, takie jak yorkshire terier czy maltańczyk, można kąpać raz w tygodniu.
Psy krótkowłose, takie jak labrador czy beagle, można kąpać raz w miesiącu, a między kąpielami odświeżać sierść za pomocą przeznaczonych do tego wilgotnych chusteczek.
Psy szorstkowłose oraz podszerstkowe powinny być kąpane co 4-6 miesięcy.
Psa kąpiemy za każdym razem, gdy wytarza się w czymś nieświeżym lub urządzi sobie błotną kąpiel